OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Ponuka služieb

Ponuka služieb

    Hlavným predmetom činnosti našej farmy je chov huculov a poskytovanie agroturistických službieb v prostredí Bielych Karpát prostredníctvom týchto ohrozených koní.
Zabezpečujeme kurzy jazdenia pre začiatočníkov i pre pokročilých jazdcov. Prvé jazdecké hodiny väčšinou prebiehajú v ohrade, ďalšie sa snažíme naplánovať vo voľnej prírode (závisí však od jazdeckých schopností a pokročilosti jednotlivca). Pre deti a mládež do 18 rokov máme zabezpečené jazdecké prilby a chapsy, resp. čižmy. K dispozícií sú westernové i anglické sedlá, odporúčame však vyskúšať si i jazdu bez sedla. Pre návštevníkov, ktorí sa chcú jazdeniu venovať aktívnejšie, máme pripravené jazdecké permanentky na hodiny jazdy za zvýhodnené ceny. 

  

    Okrem aktívneho a rekreačného jazdenia ponúkame aj príležitostné nosenie na koni na kruhu, čo odporúčame najmä rodinám s deťmi, skupinám ale aj jednotlivcom. Na svoje si prídu tak rodičia ako i deti, nakoľko je priamo pod výbehmi dostupné i futbalové ihrisko s možnosťou posedenia a opekania.

    V prípade záujmu Vám ponúkame aj nosenie detí a dospelých na koňoch na rodinných, či firemných akciách, oslavách, alebo pri akýchkoľvek iných príležitostiach, kedy prídeme až k Vám, resp. na vopred dohodnuté miesto. Stačí si len objednať počet koní a požadovaný čas nosenia.

    Ak Vás neoslovila ani táto možnosť, na našich koňoch sa môžete ponosiť na hradných, historických slávnostiach, na akciách na námestiach, obecných slávnostiach, oslavách dňa detí, 1. mája a pod., na ktorých sa pravidelne zúčastňujeme. 

  

    

 

    Pre tých, ktorí chcú v prírode, ale hlavne pri koňoch stráviť oveľa viac času, sme otvorili tzv. "jazdecký klub". Členom sa môže stať každý, kto má záujem o kone a jazdenie. Odporúčaný vek je 15 rokov a viac (nie je však podmienkou, ale výhodou). Hlavnou myšlienkou fungovania klubu je vzľadom na nedostatok času, pomoc pri starostlivosti o kone, pri budovaní ohradníka, čistení výbehov a pod. Pokročilejší a zdatnejší členovia klubu sa môžu podieľať pri obsadaní mladých koní, korektúrach, pri nosení detí na slávnostiach, atď. Samozrejmosťou za výpomoc je zaslúžená odmena - jazdenie na koňoch. Za členstvo sa platí symbolický mesačný poplatok, pričom záleží od individuálneho rozhodnutia každého člena, ako často bude našu farmu navštevovať. 

 

    Ďalšie služby:
- prenájom koní,
- pastevné ustajnenie koní,
- pripúštanie plemenným žrebcom,
- organizovanie posední "v prírode", atď.

 

    Viac informácií nájdete v sekcii Cenník. V prípade akýchkoľvek otázok nás naváhajte kontaktovať.